Oferta reklamy

Szukasz klientów / pracowników? Nasza oferta na pewno Cię zainteresuje. Przeczytaj o naszym portalu i zareklamuj swoją firmę u nas. więcej »

English Tip

Did you know, that Americans are known for their insanely fast-executed agreements, while making deals with Germans often means a long-term agreement analysis.

5 tricków na skuteczną naukę angielskiego

Wszystkie dotychczasowe metody nauki języka nie przynosiły rezultatów? W szkole nie radzisz sobie z angielskim? Niezależnie w jakim wieku jesteś, przyswojenie języka może być niezwykle trudne, zwłaszcza jeżeli nie wdrożysz w swoje życie pewnych nawyków. Błyskawicznie szybko uczą się tylko małe dzieci, a im starsi jesteśmy, tym więcej wysiłku musimy włożyć w naszą naukę. Dlatego, jeżeli do tej pory nie widzisz żadnej poprawy w nauce – skorzystaj z naszych tajemniczych tricków!

1. Tłumaczenie tekstów zagranicznych piosenek

Jeżeli lubisz w wolnym czasie słuchać muzyki, lub pracujesz w akompaniamencie radia, warto zwrócić uwagę na to, o czym śpiewają artyści. Wystarczy raz, czy dwa przeczytać tekst piosenki, by potem słysząc ją, wiedzieć o czym jest. W efekcie, zapamiętujesz konkretne zwroty i słownictwo oraz ćwiczysz umiejętność rozpoznawania komunikatów ze słuchu.

2. Zmień język w telefonie czy laptopie

Pamiętaj, że ten sposób lepiej sprawdzi się, jeżeli masz już jakiś czas ten sam komputer czy telefon. Wciąż będziesz pamiętać, jak wykonać konkretne czynności, czy wybrać odpowiednie ustawienie, jednak tym razem dopasujesz do tego angielskie słówka. A gdy pojawi się problem w zrozumieniu jakiegoś komunikatu, wtedy będziesz miał/a motywację by przetłumaczyć go w słowniku i dzięki temu, zapamiętasz nowe słownictwo.

3. Oglądaj seriale i filmy bez lektora

To jedna z najbardziej niedocenionych, choć wysoce skutecznych metod nauki języka. Najpierw zrezygnuj z dubbingu i lektora i zastąp napisami polskimi. Z czasem, je również zamień na napisy angielskie, które finalnie też wyłączysz. Oglądając filmy i seriale bez napisów, nauczysz się rozumieć komunikaty werbalne, a konkretne frazy i typowe gramatyczne zwroty z czasem zapadną w pamięć. Ta metoda oczywiście z początku będzie wymagała dużego skupienia, i nie spodziewaj się że zrozumiesz wszystko perfekcyjnie. Chodzi tu głównie o to, by mimo nieznajomości poszczególnego słownictwa, umieć wyciągnąć ważną informację z kontekstu rozmowy.

4. Rozwieszaj w domu angielskie nazwy przedmiotów

Sposób ten najczęściej zalecano w nauce angielskiego dla dzieci, ponieważ pomagało im to w zapamiętaniu słówek na kartkówki czy sprawdziany. Ja uważam, że ta metoda sprawdza się jeszcze lepiej wśród dorosłych, których mózgi już nie są w stanie tak szybko spamiętać słownictwa. Dlatego, nie krępuj się i śmiało poprzyklejaj karteczki samoprzylepne, z nazwami poszczególnych rzeczy w Twoim domu. Zacznij od podstawowych, takich jak meble, przybory kuchenne czy akcesoria domowe. Następnie, zacznij podpisywać konkretne kosmetyki, poszczególne dokumenty, a na samym końcu dodawaj do nich po dwa, trzy przymiotniki:

 • wall/ pink wall/ pink smooth wall – ściana/ różowa ściana/ różowa, gładka ściana;
 • clock/ old clock/ old dusty clock – zegar/ stary zegar/ stary, zakurzony zegar;
 • knife/ sharp knife/ sharp ceramic knife/ sharp ceramic dangerous knife – nóż/ ostry nóż/ ostry, ceramiczny nóż/ ostry, ceramiczny, niebezpieczny nóż;

Jak widzisz, możliwości rozwoju przymiotników jest całe mnóstwo, a niekiedy mogą zmienić się w całe zdania.

5. Czytaj artykuły i teksty po angielsku

Zacznij od tych najprostszych, z portali plotkarskich czy wiadomości dotyczących pogody. Jak tylko poczujesz się pewnie, przeglądaj newsy zamieszczanie na Reutersie czy The Guardianie. Dzięki temu, nauczysz się rozumieć komunikaty pisane i poznasz specjalistyczne słownictwo oraz formy budowania zdań po angielsku.

Podsumowanie

Pamiętaj, że mimo wszystko niepraktykowany język umiera, dlatego powyższe metody mogą nie wystarczyć. Jeżeli nie masz szans na codzienną rozmowę i używanie angielskiego, a nie planujesz w najbliższym czasie wyjazdu za granicę, lub wizyty zagranicznego gościa, warto skorzystać z kursów językowych, jakie oferuje renomowana szkoła językowa. Wybierz tę, która ma w swojej ofercie kusy dostosowane do Twoich potrzeb i skuteczne metody nauczania.

źródło zdjęcia: freepik


Dodano: 2019-09-26
Nauka angielskiego online
szkola.eprofess.pl

Prawdziwy angielski. Nauka na autentycznych materiałach. Angielski Biznesowy, Konwersacje po angielsku, General English, Immersja językowa

Ucz się z lektorem na żywo
Angielski przez skype

Ebooki językowe, które pomogły już tysiącom osób

Nauka angielskiego online
szkola.eprofess.pl

Prawdziwy angielski. Nauka na autentycznych materiałach. Angielski specjalistyczny

Ucz się z lektorem na żywo
Angielski przez skype

Czytelnia

 • A Website for a Company

  The Internet and the World Wide Web have caught the fancy and the imagination of the world, cutting across national borders and transcending the limitations imposed by racial differentiations.

 • A Healthy Body Starts With a Healthy Mouth

  Your smile and the appearance of your teeth are an important part to making a good first impression. After all, your smile is the first thing people see.

 • 3 Secrets to Effective Network Marketing

  Network marketing is a very effective business model particularly for those looking to start a business with little money.

Słówka / Wyrażenia dnia

 1. job application
  podanie o pracę
 2. rack
  zębatka
 3. maintenance payment
  świadczenie alimentacyjne
 4. deportation
  deportacja
 5. Reboiler (Thermo siphon)
  termosyfon
 6. exchange office
  kantor wymiany walut