Oferta reklamy

Szukasz klientów / pracowników? Nasza oferta na pewno Cię zainteresuje. Przeczytaj o naszym portalu i zareklamuj swoją firmę u nas. więcej »

English Tip

Don't be blind for people's hidden talents. Sometimes these can really save your time and money as you don't have to look for people outside.

Intensywny kurs języka angielskiego

Na rynku dostępnych jest wiele różnych kursów językowych. W ofertach można przebierać. Od kursów stacjonarnych, przez hybrydowe i takie zupełnie online, kursy grupowe i indywidualne.

Każdy z pewnością znajdzie na rynku coś dla siebie. Pojawiają się również oferty tzw. kursów intensywnych, ale właściwie co to oznacza i komu dedykowane są takie kursy?

Intensywny, czyli jaki?

W pierwszej kolejności zastanówmy się czym, tak naprawdę jest intensywny kurs języka angielskiego (więcej informacji). 

Poprzez określenie "intensywny" rozumiemy taki kurs językowy, którego założeniem są częste spotkania w sali lekcyjnej z nauczycielem, dłuższe niż standardowe lekcje lub oba te czynniki występujące jednocześnie tj. dłuższe lekcje kilka razy w tygodniu, lub nawet codziennie.

Jaki cel ma przyświecać tego typu nauce? Dzięki dużej intensywności spotkań kursant ma możliwość przerobienia większej ilości materiału w krótkim czasie. 

Gdy do ilości godzin spędzonych w sali lekcyjnej lub na spotkaniach online z lektorem dołożymy jeszcze pracę własną kursanta, wymiar godzinowy intensywnego kursu językowego może okazać się doprawdy imponujący. 

Niemniej jednak intensywny kurs językowy wymaga od nas nie tylko poświęcenia sporej ilości czasu i sił na przyswojenie kolejnych porcji materiału, ale również...sporo czasu na odpoczynek. 

Skuteczne przyswajanie wiedzy to bowiem nie tylko "wkuwanie" i praca nad umiejętnościami, ważny jest tutaj również czas na odpoczynek. Naukowcy dowodzą, że nie jest on bez znaczenia w procesie nauki.

Dla kogo więc intensywne kursy językowe są odpowiednie?  

Intensywny kurs angielskiego dla dorosłych

Pierwszą grupą, która często rozgląda się za intensywnymi kursami językowymi, są dorośli. 

Tutaj należy jednak pamiętać, że taki kurs musimy dopasować do naszej dziennej rutyny. 

Wpasowanie zajęć językowych między codzienne obowiązki dla wielu dorosłych, zapracowanych osób nie jest łatwe. 

Warto zastanowić się w tym przypadku, czy złotym środkiem nie jest np. zintensyfikowanie ilości spotkań z nauczycielem w tygodniu kosztem ich długości. Z pewnością dla wielu dużo prostszym okaże się wygospodarowanie 20 lub 30 minut codziennie niż np. pełnego półtoragodzinnego bloku raz, lub dwa razy w tygodniu.

Dodatkowo należy pamiętać, że przedsięwzięcie, jakim jest nauka języka angielskiego lub jakiegokolwiek innego języka, może wymagać od nas jakiegoś nakładu pracy samodzielnej, który też musimy wziąć pod uwagę, decydując się na intensywny kurs językowy.

Sprawdź swój angielski: Test językowy w Tutlo

Intensywny kurs online – o czym należy pamiętać

Kursy językowe online, zwłaszcza w ostatnich miesiącach, zyskały na popularności. Stało się to trochę z konieczności i wdrożenia systemu nauki zdalnej w systemie szkolnictwa w związku z pandemią.

Nic jednak nie wskazuje na to, że nauka zdalna odejdzie w zapomnienie wraz z końcem pandemii. Wprost przeciwnie, jest to forma nauki języków obcych, która zyskuje coraz liczniejsze grono zwolenników.

Nic w tym dziwnego, zaletami nauki online jest jej elastyczność. Nie musimy na zajęcia nigdzie dojeżdżać, ponieważ połączenie zdalne z naszym nauczycielem możemy nawiązać, chociażby w biurze, czy we własnym domowym zaciszu.

Oszczędzamy więc czas i pieniądze, które musielibyśmy przeznaczyć na paliwo czy opłaty za parking. 

Nie można jednak zapomnieć o tym, że nauka zdalna, zwłaszcza online, mimo swoich zalet, też jest obciążająca. Podczas pandemii ukuto termin ZOOM fatigue, którym nazwano zespół symptomów odczuwanych po zbyt dużej liczbie spotkań odbywających się w świecie wirtualnym. 

Chociaż negatywne skutki takiego zmęczenia można ograniczyć, musimy pamiętać, aby nie przesadzać z ilością wirtualnych spotkań, które mogę nie najlepiej oddziaływać na nasze samopoczucie.

Intensywny kurs specjalistyczny

Często, kiedy mówimy o intensywnych kursach językowych dla osób dorosłych, mamy na myśli pewnego rodzaju kursy specjalistyczne. 

Przykładem takiego intensywnego kursu specjalistycznego mogą być wojskowe szkolenia, których zadaniem jest przygotowanie żołnierzy do podejścia i zdania egzaminu STANAG, potwierdzającego ich znajomość języka obcego i możliwość jego zastosowania w warunkach służby wojskowej.

Kursy takie są niezwykle intensywne. Oddelegowani na nie żołnierze spędzają w salach wykładowych kilka godzin dziennie. W czasie trwania szkolenia nie są jednak oddelegowywani do innych zadań – tym samym kurs językowy staje się ich jedynym zadaniem, po ostatniej lekcji danego dnia żołnierze mają czas wolny, który mogą poświęcić na odpoczynek i rekreacje. 

Taki balans między nauką i odpoczynkiem pozwala na osiągnięcie w szybkim czasie stosunkowo dobrych wyników. 

Intensywny kurs angielskiego dla dzieci 

Co z intensywnością kursu w przypadku dzieci? Jeżeli zależy nam na tym, aby nasze dzieci szybko i w miarę przyjemnie opanowały nowy język, warto zadbać o to, aby miały z nim jak najczęstszy kontakt.

Należy jednak pamiętać, że czas, w którym dziecko jest w stanie efektywnie skupić swoją uwagę, jest dość krótki. Dlatego też decydując się na intensywny kurs języka angielskiego dla dzieci, warto wybrać opcję, w ramach której spotkania z nauczycielem odbywają się często, ale trwają maksymalnie kilkadziesiąt minut.

Dzięki temu nauczyciel będzie w stanie skupić uwagę dziecka na danym zagadnieniu i wykorzystać czas z nim najefektywniej jak to tylko możliwe.


Dodano: 2022-04-05
Nauka angielskiego online
szkola.eprofess.pl

Prawdziwy angielski. Nauka na autentycznych materiałach. Angielski Biznesowy, Konwersacje po angielsku, General English, Immersja językowa

Ucz się z lektorem na żywo
Angielski przez skype

Nauka angielskiego online
szkola.eprofess.pl

Prawdziwy angielski. Nauka na autentycznych materiałach. Angielski specjalistyczny

Ucz się z lektorem na żywo
Angielski przez skype

Czytelnia