Angielski dla opiekunów

Oferta reklamy

Szukasz klientów / pracowników? Nasza oferta na pewno Cię zainteresuje. Przeczytaj o naszym portalu i zareklamuj swoją firmę u nas. więcej »

English Tip

Be a servant one. Think how to suit your company's employees best.

Interesuje nas Holandia, bardziej niż Niemcy.

Holandia to kraj pracy krótkoterminowej, tymczasowej dla większości Polaków. Jednakże, coraz więcej nas wyjeżdża do Holandii. A mniej do Wielkiej Brytanii, czy bliskich nam Niemiec. Najliczniejszą grupę stanowią pracownicy sezonowi, zatrudniani przez agencje pośrednictwa pracy.

Holandia to kraj pracy krótkoterminowej, tymczasowej dla większości Polaków. Jednakże, coraz więcej nas wyjeżdża do Holandii. A mniej do Wielkiej Brytanii, czy bliskich nam Niemiec. Najliczniejszą grupę stanowią pracownicy sezonowi, zatrudniani przez agencje pośrednictwa pracy. Przyjeżdżają najczęściej latem. Wiadomo, że Holandia to kraj producentów szklarniowych. Pracę znajdują w rolnictwie i ogrodnictwie. Przedmiotem pracy w ogrodnictwie jest głównie praca produkcyjna. Czyli zbiór pomidorów, papryki, sortowanie i pakowanie warzyw, produkcja i pielęgnacja róż, kwiatów doniczkowych. Polacy chętnie wybierają pracę sezonową w Holandii. Praca przy zbiorach jest często monotonna i ciężka. Raczej nie dla Holendrów, stąd nasi są mile widziani.

Holendrzy chwalą i cenią sobie naszą polską pracowitość i sumienność. Dla nich Polak w firmie to nie tylko oszczędność, ale i solidność. Ponadto, Holenderscy pracodawcy cenią w Polakach przede wszystkim wszechstronność. Potrafimy zrobić kilka rzeczy na raz i z tego Polak jest znany. Zresztą nie tylko w Holandii. Ponad 55 proc. osób wyjeżdżających do pracy w Holandii to kobiety. Wyjeżdżają one często na 3-4 miesiące i wracają z powrotem do ojczyzny i rodziny.

Internautka:

Wyjeżdżam na 3 miesiące, zarobionych pieniędzy starcza mi na 6-7 miesięcy. Porobię trochę w kraju i potem znowu wyjeżdżam. Nie jest łatwo, ale cieszę się, że przynajmniej praca jest. U nas pół wsi już wyjechało. Najczęściej pracują gdzieś w Polsce przez 9 miesięcy, potem się zwalniają i wyjeżdżają do Holandii. U nas to już normalka.

Dużą szansę mają nawet osoby bez doświadczenia, niewykwalifikowani. Podejmują oni pracę najszybciej w rolnictwie. I to właśnie dlatego najczęściej wybieramy Holandię, bardziej niż Niemcy. Zawsze mile widziana jest komunikatywna znajomość angielskiego. I to jest najważniejsze przy pobycie, gdyż możesz pracować z ludźmi z całej Europy. Holendrzy są bardzo elastyczni. Wystarczy im angielski, tak więc nie musisz znać ich ojczystego języka. Oczywiście, holenderski jest dużym plusem, ale angielski wciąż tutaj góruje.

Wśród wykwalifikowanych pracowników poszukuje się: spawaczy, ślusarzy, malarzy, stolarzy, murarzy, rzeźników, operatorów wózków widłowych. Obecnie średnia stawka przy zbiorach wynosi 8,35 euro/1h. Wakatów wciąż nie brakuje. Zazwyczaj wynagrodzenie wypłacane jest w systemie tygodniowym.

Spada liczba Polaków jadących do pracy na dziko. Coraz większym zaufaniem darzymy agencje pracy. Jeśli szukasz pracy poprzez agencje pamiętaj, że te rzetelne i godne zaufania nie pobierają opłat za swe usługi od pracowników. Zwróć też uwagę, czy dana agencja pracy posiada certyfikat. Wcześniej poszukaj opinii na temat agencji z której usług masz zamiar skorzystać.

Jeśli planujesz Holandię jaki kraj zarobkowy, pomyśl o tym już teraz, bo sezon właśnie się zaczął.


Dodano: 2013-06-27

Ebooki językowe, które pomogły już tysiącom osób

Czytelnia

 • What are Basketball Camps For?

  When we hear the word camp, the first thing that comes into mind is assembling a tent and sleeping under the starry skies.

 • The Secrets That Negotiator Won`t Tell You - Part 1

  Remember the time when the movie " The Negotiator" came blasting onto the big screen? You bet, it co-starred two of my all-time favourite movie heroes - Kevin Spacey & Samuel L. Jackson.

 • Advertising as a form of manipulating people

  With the growing number of mass media we are being dragged in a vague game with sales clerks. Unaware, we sit down by a negotiating table every day watching TV. Allured by vivid pictures that create a perfect world where everyone is happy, we fall for witty manipulative gimmicks. Although advertising does raise consumers’ awareness, its superior aim is still to stupefy consumers and trick them into buying.

Słówka / Wyrażenia dnia

 1. job centre/employment agency
  biuro pośrednictwa pracy
 2. ointment
  maść
 3. accruals
  kwoty narosłe
 4. chemical reaction
  reakcja chemiczna
 5. blinds
  rolety
 6. Sand filter
  filtr piaskowy
ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.