Oferta reklamy

Szukasz klientów / pracowników? Nasza oferta na pewno Cię zainteresuje. Przeczytaj o naszym portalu i zareklamuj swoją firmę u nas. więcej »

English Tip

Accustom your family to you as an entrepreneur. Tell your wife or children to play silent for two hours. You have to have your silence when working.

Jak przygotować się do Interview przez Skype - po angielsku?

Jeśli masz w planie udział w rekrutacji w firmach zagranicznych warto przygotować się na odbycie rozmowy kwalifikacyjnej przez Skype. Powszechność użycia komunikatora internetowego do odbycia krótkiej rozmowy video sprawia, że pracodawcy chętnie wykorzystują tę możliwość w rekrutacji. Rozmowa online doskonale zastępuje spotkanie rekrutacyjne, dzięki obrazowi audio video można kandydata nie tylko zobaczyć i posłuchać ale i sprawdzić, ocenić pod kątem zachowania, reakcji na określone pytania.

Dzięki połączeniu w czasie rzeczywistym jakość rozmowy przez Skype nie odbiega wartością od tradycyjnej. Ten sposób rekrutacji ma zasadniczą zaletę, głównie dla osoby, która stara się o zatrudnienie – nie musi przemierzać wielu kilometrów, fatygować się do siedziby pracodawcy, a także może poczuć się pewniej odpowiadając na pytania w znanym sobie i przyjaznym miejscu, otoczeniu własnego domu, biura, korzystając ze swojego sprzętu komputerowego. Pewnym utrudnieniem mogą być kwestie techniczne, zgodnie z prawami Murphy'ego to właśnie w ten dzień i podczas tego konkretnego połączenia może nawalić sprzęt, zawiesić się oprogramowanie, czy nastąpić przerwa w dostawie internetu. Dla pracodawcy to okazja by sprawdzić umiejętności obsługi nie tylko komunikatora, ale ogólnej biegłości posługiwania się komputerem i siecią. W coraz większej ilości firm, w szczególności międzynarodowych, w których komunikacja pomiędzy pracownikami, przełożonymi bazuje na internecie, a także konferencje, szkolenia odbywają się online, rekrutacja zdalna jest standardem. Dla kandydata z pewnością rozmowa o pracę przez Skype jest stresująca i wymaga przygotowania chociażby pod względem technicznym.

By dobrze wypaść warto przygotować się ze znajomości obsługi Skype, by nic nas nie mogło zaskoczyć w trakcie interview. Bardzo często rozmowa ta o ile stanowisko tego wymaga lub aplikujemy do firmy zza granicy prowadzona jest w języku angielskim, co ma sprawdzić znajomość języka, swobodę wypowiedzi kandydata do pracy. Jak się przygotować pod kątem języka do rozmowy? Można powiedzieć, iż dokładnie tak samo jak do rozmowy prowadzonej w trakcie spotkania w cztery oczy. Bezwzględnie zadbać należy o skupienie, ciszę w przestrzeni, w której będziemy prowadzić rozmowę - podaje Preply, platforma do nauki języków przez Skype. Prócz komfortowych warunków rozmowy należy przygotować się na pytania dotyczące doświadczenia, wykształcenia a także umiejętności, również tych społecznych jak współpraca, cechy dowodzenia czy kreatywność. Podczas wielu rozmów rekrutacyjnych pojawia się blok pytań o czas wolny, sposób jego spędzania, hobby i pasje, czasem również pracodawcy chcąc bliżej poznać osobowość kandydata dopytują o jego stanowisko i opinię w bieżących sprawach polityki gospodarczej itp. Jednak są to pytania poboczne, chociaż odpowiedzi na nie nie a mniej ważne od tych związanych z zawodem, pracą i stanowiskiem na jakie aplikujemy. Sednem rozmowy są zagadnienia bezpośrednio związane z obowiązkami i wymogami względem stanowiska pracy. Być może zostaniemy poproszeni o wykonanie prostego zadania w zależności od profilu stanowiska na jakie aplikujemy. Z uwagi na prowadzenie rozmowy zdalnie i przy pomocy komputera zadanie może polegać na wykonaniu online dokumentu, czy też odnalezieniu informacji w sieci itp. Wiele rozmów online posiada element interaktywny testujący wszechstronne umiejętności kandydata. Nie zawsze rozmowa rekrutacyjna przebiega w całości w języku angielskim, aczkolwiek może, na co należy się przygotować.

Przygotowując się do rozmowy po angielsku przede wszystkim należy zgromadzić i powtórzyć fachowe słownictwo jakie może być przedmiotem pytań i odpowiedzi. Jeśli dawno nie prowadziliśmy konwersacji w języku angielskim warto przypomnieć sobie podstawowe zwroty, przećwiczyć spontaniczne odpowiedzi. Jednym z doskonałych rozwiązań przed przystąpieniem do interview jest skorzystanie z korepetycji przez Skype. Platformy learningowe umożliwiają wykupienie pojedynczej lekcji z lektorem, podczas której można przećwiczyć standardową rozmowę rekrutacyjną. W miarę potrzeb można podszkolić swoje kompetencje językowe w czasie kilku spotkań ukierunkowując ćwiczenia na słownictwo specjalistyczne związane z wykonywanym zawodem czy stanowiskiem na jakie aplikujemy do pracy w danej firmie. Z pomocą w przygotowaniach może przyjść nam internet. Przeglądając wypowiedzi osób, które już nie raz odbyły interview przez Skype można zorientować się jak może przebiegać i nasza rozmowa. Z pomocą przyjść mogą poradniki o tematyce rekrutacji, które przybliżają metody rekrutacji powszechnie stosowane zarówno w agencjach pracy jak również u pracodawców. Tematyka rozmowy kwalifikacyjnej, słownictwa typowego dla rozmowy o pracę jest często blokiem tematycznym wielu kursów językowych. Najczęściej dla pracodawcy w trakcie rozmowy w języku obcym nie liczy się bezbłędność wypowiedzi a jej płynność, swoboda podejmowania rozmowy, stąd też warto przyłożyć uwagę do spontaniczności wypowiedzi, która nie musi być tendencyjna i szablonowa, ani idealna pod kątem gramatycznym. Nawet, jeśli osoba ze strony pracodawcy, rekruter posługuje się angielskim, który jest dla niego językiem ojczystym doskonale wiedzieć powinien i uwzględnić, iż dla kandydata angielski jest językiem obcym. Jako kandydaci i osoby proszone na rozmowę niestety to nie my mamy inicjatywę w konwersacji. Mimo to można wcześniej przygotować się do odpowiedzi na pytania, jakie podejrzewamy iż padną. Bezwzględnie nie jest w dobrym tonie posiadać notatki, aczkolwiek rozmowa online umożliwia wsparcie w postaci dyskretnych ściąg poza kadrem kamery internetowej, które bardziej dodadzą nam pewności siebie niżeli informacji. Podczas rozmowy ważny jest także tzw. body language czy nasza mowa ciała. O body language pisaliśmy tutaj.

Autor: Preply Polska e-korepetycje z języka angielskiego (http://preply.com/pl/warszawa/korepetycje-z-angielskiego)


Dodano: 2015-07-30
Nauka angielskiego online
szkola.eprofess.pl

Prawdziwy angielski. Nauka na autentycznych materiałach. Angielski Biznesowy, Konwersacje po angielsku, General English, Immersja językowa

Ucz się z lektorem na żywo
Angielski przez skype

Nauka angielskiego online
szkola.eprofess.pl

Prawdziwy angielski. Nauka na autentycznych materiałach. Angielski specjalistyczny

Ucz się z lektorem na żywo
Angielski przez skype

Czytelnia

  • Why Hire a Christmas Tree Display?

    Christmas is usually a very busy time of year and for most businesses it is very important to get everything organised in advance in order to ensure that everything goes without a hitch.

  • Pro-Life vs Pro-Choice

    Abortion is a termination of pregnancy before the foetus is capable of independent life.

  • The Sophistication of Wine

    What makes wine add such a touch of sophistication to just about anybody? Is it the jewel-like color or the fancy glasses we drink it from?