Oferta reklamy

Szukasz klientów / pracowników? Nasza oferta na pewno Cię zainteresuje. Przeczytaj o naszym portalu i zareklamuj swoją firmę u nas. więcej »

English Tip

In cases of crisis, it's a good idea to have already set plan. Be sure you can answer you employees what to do next.

Jak przygotować się do Interview przez Skype - po angielsku?

Jeśli masz w planie udział w rekrutacji w firmach zagranicznych warto przygotować się na odbycie rozmowy kwalifikacyjnej przez Skype. Powszechność użycia komunikatora internetowego do odbycia krótkiej rozmowy video sprawia, że pracodawcy chętnie wykorzystują tę możliwość w rekrutacji. Rozmowa online doskonale zastępuje spotkanie rekrutacyjne, dzięki obrazowi audio video można kandydata nie tylko zobaczyć i posłuchać ale i sprawdzić, ocenić pod kątem zachowania, reakcji na określone pytania.

Dzięki połączeniu w czasie rzeczywistym jakość rozmowy przez Skype nie odbiega wartością od tradycyjnej. Ten sposób rekrutacji ma zasadniczą zaletę, głównie dla osoby, która stara się o zatrudnienie – nie musi przemierzać wielu kilometrów, fatygować się do siedziby pracodawcy, a także może poczuć się pewniej odpowiadając na pytania w znanym sobie i przyjaznym miejscu, otoczeniu własnego domu, biura, korzystając ze swojego sprzętu komputerowego. Pewnym utrudnieniem mogą być kwestie techniczne, zgodnie z prawami Murphy'ego to właśnie w ten dzień i podczas tego konkretnego połączenia może nawalić sprzęt, zawiesić się oprogramowanie, czy nastąpić przerwa w dostawie internetu. Dla pracodawcy to okazja by sprawdzić umiejętności obsługi nie tylko komunikatora, ale ogólnej biegłości posługiwania się komputerem i siecią. W coraz większej ilości firm, w szczególności międzynarodowych, w których komunikacja pomiędzy pracownikami, przełożonymi bazuje na internecie, a także konferencje, szkolenia odbywają się online, rekrutacja zdalna jest standardem. Dla kandydata z pewnością rozmowa o pracę przez Skype jest stresująca i wymaga przygotowania chociażby pod względem technicznym.

By dobrze wypaść warto przygotować się ze znajomości obsługi Skype, by nic nas nie mogło zaskoczyć w trakcie interview. Bardzo często rozmowa ta o ile stanowisko tego wymaga lub aplikujemy do firmy zza granicy prowadzona jest w języku angielskim, co ma sprawdzić znajomość języka, swobodę wypowiedzi kandydata do pracy. Jak się przygotować pod kątem języka do rozmowy? Można powiedzieć, iż dokładnie tak samo jak do rozmowy prowadzonej w trakcie spotkania w cztery oczy. Bezwzględnie zadbać należy o skupienie, ciszę w przestrzeni, w której będziemy prowadzić rozmowę - podaje Preply, platforma do nauki języków przez Skype. Prócz komfortowych warunków rozmowy należy przygotować się na pytania dotyczące doświadczenia, wykształcenia a także umiejętności, również tych społecznych jak współpraca, cechy dowodzenia czy kreatywność. Podczas wielu rozmów rekrutacyjnych pojawia się blok pytań o czas wolny, sposób jego spędzania, hobby i pasje, czasem również pracodawcy chcąc bliżej poznać osobowość kandydata dopytują o jego stanowisko i opinię w bieżących sprawach polityki gospodarczej itp. Jednak są to pytania poboczne, chociaż odpowiedzi na nie nie a mniej ważne od tych związanych z zawodem, pracą i stanowiskiem na jakie aplikujemy. Sednem rozmowy są zagadnienia bezpośrednio związane z obowiązkami i wymogami względem stanowiska pracy. Być może zostaniemy poproszeni o wykonanie prostego zadania w zależności od profilu stanowiska na jakie aplikujemy. Z uwagi na prowadzenie rozmowy zdalnie i przy pomocy komputera zadanie może polegać na wykonaniu online dokumentu, czy też odnalezieniu informacji w sieci itp. Wiele rozmów online posiada element interaktywny testujący wszechstronne umiejętności kandydata. Nie zawsze rozmowa rekrutacyjna przebiega w całości w języku angielskim, aczkolwiek może, na co należy się przygotować.

Przygotowując się do rozmowy po angielsku przede wszystkim należy zgromadzić i powtórzyć fachowe słownictwo jakie może być przedmiotem pytań i odpowiedzi. Jeśli dawno nie prowadziliśmy konwersacji w języku angielskim warto przypomnieć sobie podstawowe zwroty, przećwiczyć spontaniczne odpowiedzi. Jednym z doskonałych rozwiązań przed przystąpieniem do interview jest skorzystanie z korepetycji przez Skype. Platformy learningowe umożliwiają wykupienie pojedynczej lekcji z lektorem, podczas której można przećwiczyć standardową rozmowę rekrutacyjną. W miarę potrzeb można podszkolić swoje kompetencje językowe w czasie kilku spotkań ukierunkowując ćwiczenia na słownictwo specjalistyczne związane z wykonywanym zawodem czy stanowiskiem na jakie aplikujemy do pracy w danej firmie. Z pomocą w przygotowaniach może przyjść nam internet. Przeglądając wypowiedzi osób, które już nie raz odbyły interview przez Skype można zorientować się jak może przebiegać i nasza rozmowa. Z pomocą przyjść mogą poradniki o tematyce rekrutacji, które przybliżają metody rekrutacji powszechnie stosowane zarówno w agencjach pracy jak również u pracodawców. Tematyka rozmowy kwalifikacyjnej, słownictwa typowego dla rozmowy o pracę jest często blokiem tematycznym wielu kursów językowych. Najczęściej dla pracodawcy w trakcie rozmowy w języku obcym nie liczy się bezbłędność wypowiedzi a jej płynność, swoboda podejmowania rozmowy, stąd też warto przyłożyć uwagę do spontaniczności wypowiedzi, która nie musi być tendencyjna i szablonowa, ani idealna pod kątem gramatycznym. Nawet, jeśli osoba ze strony pracodawcy, rekruter posługuje się angielskim, który jest dla niego językiem ojczystym doskonale wiedzieć powinien i uwzględnić, iż dla kandydata angielski jest językiem obcym. Jako kandydaci i osoby proszone na rozmowę niestety to nie my mamy inicjatywę w konwersacji. Mimo to można wcześniej przygotować się do odpowiedzi na pytania, jakie podejrzewamy iż padną. Bezwzględnie nie jest w dobrym tonie posiadać notatki, aczkolwiek rozmowa online umożliwia wsparcie w postaci dyskretnych ściąg poza kadrem kamery internetowej, które bardziej dodadzą nam pewności siebie niżeli informacji. Podczas rozmowy ważny jest także tzw. body language czy nasza mowa ciała. O body language pisaliśmy tutaj.

Autor: Preply Polska e-korepetycje z języka angielskiego (http://preply.com/pl/warszawa/korepetycje-z-angielskiego)


Dodano: 2015-07-30
Nauka angielskiego online
szkola.eprofess.pl

Prawdziwy angielski. Nauka na autentycznych materiałach. Angielski Biznesowy, Konwersacje po angielsku, General English, Immersja językowa

Ucz się z lektorem na żywo
Angielski przez skype

Ebooki językowe, które pomogły już tysiącom osób

Nauka angielskiego online
szkola.eprofess.pl

Prawdziwy angielski. Nauka na autentycznych materiałach. Angielski specjalistyczny

Ucz się z lektorem na żywo
Angielski przez skype

Czytelnia