Business English

Oferta reklamy

Szukasz klientów / pracowników? Nasza oferta na pewno Cię zainteresuje. Przeczytaj o naszym portalu i zareklamuj swoją firmę u nas. więcej »

English Tip

Providing a telephonic service obliges you to be fast enough to answer questions. Never let the telephone ring more than two or three times, customers hate waiting.

Nauka języka angielskiego w sposób naturalny.

Dzisiaj to nie tradycyjne księgarnie, a bogate zasoby sieci internetowej, powodują że wybór z jakiego podręcznika do nauki języka obcego warto skorzystać, może być naprawdę trudnym zadaniem. Dlatego warto poszukać takich pozycji wydawniczych, które łączą tradycyjne podejście do nauki, z ciekawym pomysłem na jej zaserwowanie. Propozycja Jana Szłapy „Mam zdanie na każdy temat” pozwala oszczędzić Państwa cenny czas, spełniając oba powyższe kryteria.

Dzisiaj to nie tradycyjne księgarnie, a bogate zasoby sieci internetowej, powodują że wybór z jakiego podręcznika do nauki języka obcego warto skorzystać, może być naprawdę trudnym zadaniem. Dlatego warto poszukać takich pozycji wydawniczych, które łączą tradycyjne podejście do nauki, z ciekawym pomysłem na jej zaserwowanie. Propozycja Jana Szłapy „Mam zdanie na każdy temat” pozwala oszczędzić Państwa cenny czas, spełniając oba powyższe kryteria.

Autor doskonaląc przez ostatnie lata naukę języków obcych na potrzeby swojej pracy zawodowej, zauważył, że ta sama myśl, w każdym z języków może zostać ubrana w całkowicie inne słowa. Jednym z najprostszych przykładów było pytanie „Która godzina?”, co po angielsku dosłownie tłumaczy się „jaki jest czas?” (What’s the time) lub „jak jest późno?” (How late is it?).

Ten i wiele innych podobnych zwrotów sprawiły, że autor zaczął coraz częściej świadomie wyszukiwać ciekawych struktur językowych i notować takie przypadki, wybierając skrupulatnie najciekawsze pomysły.

Wytłuszczenie poszczególnych wyrazów w „Mam zdanie na każdy temat” oraz ich układ alfabetyczny pozwalają nie tylko na zastosowanie najbardziej tradycyjnej metody nauki, ale także na szybkie wyszukanie interesującego słowa, na potrzeby sytuacji czy wydarzenia którego byliśmy świadkiem.

Dowodem na to, że osiągamy znaczące postępy w nauce danego języka obcego, jest umiejętność posługiwania się nie tylko pojedynczymi słowami ale całymi wyrażeniami i zwrotami. Często na tym etapie nauki zaczynamy nie tylko mówić ale nawet myśleć w danym języku.

Dzięki nowej metodologii zastosowanej w „Mam zdanie…”, szybko zauważą Państwo, że podczas codziennych aktywności, czy napotykanych sytuacji, w myślach pojawiać się będą nowe zwroty i całe zdania pasujące do danego zdarzenia.

Jednym ze sposobów pracy i nauki języka z „Mam zdanie…” może być wybór codziennie jednego interesującego zwrotu, najlepiej pasującego do sytuacji w której się Państwo znaleźli czy której doświadczyli. Zmiana imion, nazw, opisów, miejsc, nadanie indywidulanego charakteru danemu zdaniu pozwoli na szybkie zapamiętanie i skojarzenie słów z konkretnym wydarzeniem.

Kolejnym sposobem nauki przy pomocy „Mam zdanie”, może być praca w parach. Wybieramy słowo i czytamy zdanie, które partner następnie tłumaczy na język polski lub odpowiednio język angielski. Ponieważ zwroty użyte w „Mam zdanie…” często są nieoczywiste, lub wręcz niemożliwe do przetłumaczenia dosłownego – nauka może przerodzić się w doskonałą zabawę i przynieść wiele uśmiechu.

Inną metodą pracy z książką „Mam zdanie…” jest możliwość wykorzystania jej zasobów podczas lektury książek lub magazynów w języku angielskim. Napotykając na słowa których znaczenia nie znamy lub nie pamiętamy, możemy skorzystać z „Mam zdanie…”, co pozwoli nam nie tylko przetłumaczyć to konkretne słowo, ale również skojarzyć je z sytuacjami, w których warto je wykorzystać.

Poznanie pełnego przekroju najważniejszych konstrukcji myślowych, funkcjonujących w danym języku, umożliwia skuteczne i pełne opanowanie jego podstaw. Ta publikacja pomoże Państwu osiągnąć ten cel.

Autor, przedstawioną tutaj metodę miał okazję testować również osobiście, podczas wieloletnich kontraktów zagranicznych. Okazała się ona doskonałym narzędziem komunikacji, a dzięki uwzględnionym najważniejszym idiomom, imionom oraz przysłowiom stała sie także nieocenioną pomocą dydaktyczną, wykorzystywaną przez syna autora, oraz jego licznych uczniów.

„Mam zdanie…” to owoc blisko 40 lat pracy, pasji i fascynacji. Warto być z nią na „Ty”, zaprzyjaźnić się, iść przez codzienność i napotykające nas sytuacje, by szybko i bardzo naturalnie oswoić się z językiem angielskim.

Książka dostępna jest na stronie wydawnictwa EPROFESS


Dodano: 2015-11-09

Ebooki językowe, które pomogły już tysiącom osób

Czytelnia

 • What are Basketball Camps For?

  When we hear the word camp, the first thing that comes into mind is assembling a tent and sleeping under the starry skies.

 • Professional Website Design

  There are many website design companies that guarantees you a professional service in every detail. However, it is not easy to determine which company is the most professional and reliable and which is not.

 • 10 Tips For Safe Driving

Słówka / Wyrażenia dnia

 1. charging without the ball
  szarżowanie bez piłki
 2. dee wee
  driving while intoxicated
 3. regulation
  przepis prawny
 4. flesh wound
  rana powierzchniowa
 5. scooter
  skuter
 6. caravan
  samochód z przyczepa mieszkalną
ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.