Oferta reklamy

Szukasz klientów / pracowników? Nasza oferta na pewno Cię zainteresuje. Przeczytaj o naszym portalu i zareklamuj swoją firmę u nas. więcej »

English Tip

If you think that your company has discovered a new patent, don't hesitate to make thing move. If you do, you can lose your idea due to the reckless disclosure.

Doradztwo zawodowe

Jak znajomość języków obcych może odmienić życie zawodowe?

Można być wybitnym specjalistą w dowolnej dziedzinie, jednak bez znajomości języka angielskiego lub innego popularnego języka obcego kariera będzie ograniczona tylko do polskiego rynku pracy. I to wyłącznie do firm, które nie wymagają swobodnego porozumiewania się w innym języku. Wyższe zarobki i stanowiska to z kolei szansa na zupełnie inny poziom życia. Sprawdź, dlaczego warto inwestować w naukę języków obcych.

Jak uczyć się języka angielskiego – 3 najważniejsze zasady

Chcesz nauczyć języka angielskiego i uzyskać skuteczne efekty? Dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z językiem lub wracasz do nauki po przerwie? Poznaj 3 najważniejsze zasady, które pomogą Ci uczyć się języka angielskiego. Przedstawimy w poniższym artykule wszystkie niezbędne wskazówki, które pomogą w nauce.

Potwierdzenie znajomości języka obcego przez nauczyciela stażystę

Czy podstawową znajomość jęz. obcego (wymaganie alternatywne na stopień n. dypl.) można uzyskać przed rozpoczęciem stażu (np. certyfikat sprzed paru lat przed stażem), czy też trzeba uzyskać certyfikat w trakcie stażu. Czy trzeba uzyskać dowolny certyfikat, czy też jest ich jakaś lista - jak udowodnić tą znajomość "na potrzeby teczki"?

Czy masz zadatki na dobrego filologa?

Filologia angielska, germańska a może słowacka? Być może zastanawiasz się nad którymś z tych kierunków, może chciałbyś związać z nim przyszłość, jednak nie wiesz czy masz predyspozycje do tych studiów. Ponadto obawiasz się, że popularność kierunku może spowodować większą konkurencję, a co za tym idzie - większe problemy ze znalezieniem pracy. Wiele zależy od tego, czy masz odpowiednie predyspozycje do studiowania i podjęcia ewentualnej pracy po kierunku filologicznym. Dlatego dziś sprawdzisz, czy masz zadatki na filologa!

Rozmowa kwalifikacyjna.

Pytania, które możesz usłyszeć i które możesz zadać podczas rozmowy kwalifikacyjnej
Nauka angielskiego online
szkola.eprofess.pl

Prawdziwy angielski. Nauka na autentycznych materiałach. Angielski specjalistyczny

Ucz się z lektorem na żywo
Angielski przez skype

Czytelnia

Słówka / Wyrażenia dnia

 1. shoe polish
  pasta do obuwia
 2. Test cock
  kurek probierczy
 3. commencement of proceedings
  rozpoczęcie postępowania
 4. insurgency, rebellion,
  powstanie
 5. Supreme Administrative Court
  Naczelny Sąd Administracyjny
 6. inorganic chemistry
  chemia nieorganiczna